ARCHIWUM WYDARZEŃ >>

KALENDARZ



lut

9
lut
Ingolstadt | Festsaal
Edicson Ruiz  – kontrabas
Łukasz Borowicz – dyrygent
GKO Ingolstadt
Program:
Alexander Tansman
Triptych for String Orchestra
Andrzej Panufnik
Landscape for Strings
Efrain Oscher
Barroqueanas Venezolanas Nr. 4 für Streichorchester (mit Cembalo und mit Cuatro)
Joseph Haydn
Sinfonie Es- Dur Nr. 22 Hob I:22 (Der Philosoph)
Info >>

lut

17-18
lut
Kraków | Filharmonia Krakowska

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent
Paweł Wajrak – skrzypce

Repertuar:
Hector Berlioz – Uwertura Karnawał rzymski op. 9
Camille Saint-Saëns – Havanaise op. 83
Camille Saint-Saëns – Introduction et rondo capriccioso op. 28

***

Bohuslav Martinů – Szach królowi (Échec au roi) H. 186
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu

Info >>

lut

24-25
lut
Kraków | Filharmonia Krakowska

Pamięci ofiar w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent
Urška Arlič Gololičič – sopran
Mariusz Godlewski – baryton
Piotr Piwko – chórmistrz

Repertuar:
Richard Wagner – Preludium i Scena śmierci Isoldy z dramatu muzycznego Tristan i Isolda
Roman Palester  – Psalm V na baryton, chór mieszany i orkiestrę do słów Wespazjana Kochowskiego

***

Francis Poulenc – Stabat Mater FP 148

Info >>

mar

10
mar
Poznań | Filharmonia Poznańska

52. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
POZNAŃSKA WIOSNA MUZYCZNA

Anna ZIÓŁKOWSKA – skrzypce
Monika BARANOWSKA – wiolonczela
Wojciech JELIŃSKI – puzon
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Katarzyna Kwiecień-Długosz
Utwór zamówiony przez Filharmonię Poznańską i Festiwal Poznańska Wiosna Muzyczna – prawykonanie
Kazimierz Serocki
Koncert puzonowy
Krzysztof Meyer
Koncert na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę op. 105

Info >>

mar

19-20
mar
Halle | Georg-Friedrich-Händel-Halle

Bruce Liu – fortepian
Łukasz Borowicz – dyrygent
Staatskapelle Halle

Program:
F. Chopin – Wariacje na fortepian i orkiestrę op. 2
L. van Beethoven – III Koncert fortepianowy c-moll op. 37

Info >>

kwie

3
kwi
Warszawa | Festiwal Beethovenowski

27. WIELKANOCNY FESTIWAL
LUDWIGA VAN BEETHOVENA
NIEZNANE OPERY

Soliści
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
John Cage
4’33’’
Eric Satie
Sokrates
Bohuslav Martinů
Alexandre bis

Info >>

kwie

29
kwi
Poznań | Filharmonia Poznańska

504. KONCERT POZNAŃSKI
DON QUICHOTTE

Helena JUNTUNEN – sopran
Karolina LEWIŃSKA-BĄK – altówka
Maria LISZKOWSKA-SIKORSKA – wiolonczela
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Richard Wagner
Preludium i Miłosna śmierć Izoldy  z dramatu muzycznego Tristan i Izolda
Richard Strauss
Vier letzte Lieder (Cztery ostatnie pieśni)
Richard Strauss
Don Quichotte

Info >>

maj

12
maj
Poznań | Filharmonia Poznańska

Marcin CHRZANOWSKI – waltornia
Monika PAPROCKA-CAŁUS – waltornia
Petr KOZEL – waltornia
Marta MURAWSKA-BEDNARSKA – waltornia
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Robert Schumann
Konzertstück F-dur na cztery waltornie i orkiestrę op. 86
Anton Bruckner
III Symfonia d-moll

Info >>

maj

19-20
maj
Kraków | Filharmonia Krakowska

Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent
Johanna Winkel – sopran
Aleksander Kunach – tenor
Robert Gierlach – bas
Piotr Piwko – chórmistrz

Repertuar:
Joseph Haydn – Pory Roku (Die Jahreszeiten) Hob. XXI:3

Info >>

cze

2
cze
Frankfurt nad Odrą | Konzerthalle

Carter JOHNSON – fortepian
Piotr MAĆKOWIAK – rożek angielski
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Krzysztof Penderecki
Adagietto z opery Raj utracony
Grażyna Bacewicz
Koncert fortepianowy
Franz Xaver Scharwenka
Symfonia c-moll op. 60

Info >>

cze

16
cze
Poznań | Filharmonia Poznańska

ZAKOŃCZENIE SEZONU
Martin James BARTLETT – fortepian
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
George Gershwin
Błękitna rapsodia
Gustav Mahler
Poemat symfoniczny Tytan

Info >>